Obecní úřad Holetín

Pošta Holetín - 954 253 971

Firmy a služby

HISTORIE OBCE HOLETÍN

První písemná zmínka o obci Holetín pochází z roku 1144, kdy tudy vedla historická cesta spojující východní Čechy a Moravu.  Obec Holetín se rozkládá v mělkém údolí říčky Holetínky (Ležák) v jihozápadní části Pardubického kraje a tvoří ji tři místní části – Horní Holetín, Dolní Holetín a Horní Babákov. V současné době čítá Holetín přes 800 obyvatel. Se svojí délkou téměř 5 km je nejdelší obcí chrudimského okresu.  V obci se nachází mateřská škola, malotřídní základní škola 1. stupně, sportovní areál s hospůdkou,  fotbalovým, víceúčelovým a workoutovým hřištěm, zastřešeným parketem a bazénem s přírodní vodou, dále kulturní centrum, pošta, obchody se smíšeným zbožím, kaple sv. Jana Křtitele, katolický a evangelický hřbitov, autobusové zastávky i železniční zastávka. V obci působí několik spolků, které se významně podílejí na společenském dění v obci: Holetínské trnky, z. s., Sbor dobrovolných hasičů Holetín, TJ Sokol Holetín – oddíl kopané a Myslivecký spolek Holetín.  V Holetíně naleznete i malé a střední živnostníky, kteří podnikají například v oborech truhlářství, zámečnictví, autooprava, pneuservis, instalatérství, topenářství, zednictví, kadeřnictví, ale i ubytovací služby.

Kroniky

Pod odkazem Kroniky naleznete nejstarší kroniku obce Holetín a kroniku školy v Holetíně.

Střípky z historie obce Holetín

Pod odkazem Střípky z historie obce Holetín najdete útržkovitá historická data obce od první písemné zmínky do současnosti

Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz
MUNIPOLIS